I LOVED the Albertsons deals this week. Especially their Book of Savings that is good through May 17th. There were coupons that would DOUBLE any manufacturer's coupon up to $1. Here was my shopping trip in which the total was a measly $6...
2 bags Tostitos Tortilla Chips-$2. Daddy Bear loooooves chips and salsa, so this was a good time to stock up, by using the Albertsons store coupon as well as two $1 off 1 manufacturer's coupon from last Sunday's paper.
2 Six-Packs Propel Vitamin Water-$2. I was excited about this. We stopped buying Propel a while ago because it got so expensive. We like to drink it after a workout. Albertsons had a store coupon that was 2 six-packs for $5, and I had 2 manufacturer's coupons for $1 off 1 six-pack. They doubled one of the coupons to $2, so I got both for only $2.
2 Cups Yoplait Greek Yogurt-$1.40. They had "Honey Vanilla" which looked so good, I couldn't pass it up.
Friday, May 6, 2011
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
Popular Posts
-
Frugal Momma's Famous Budget Black Beans I love this recipe. I love this recipe so much I give it to everyone I know. I think I've e...
-
Last week I went a little over my budget, and hit about $65 for the week. This week, I'm giving myself a little wiggle room, and shootin...
-
I'm sorry he's loud. I know. We're working on it. He may not have heard your words of venom, but the glare on your face said i...
-
I’ve sat down to write this post numerous times over the last month. But, I wasn’t feeling very joyful—quite the opposite actually—...
-
I was most looking forward to figuring out the unit price of paper towels and toilet paper when I started the Costco Price Comparisons seve...
-
*Follow Me on Facebook , Pinterest , and Twitter * Thinking back on the date September 12, 2012 stirs many deep feelings inside ...
-
Target had a lot of useful clearance items when I went today. I was excited, since it was stuff I needed anyway! Tootsie Roll and Mini Lol...
-
Breakfast Cookies to boost our protein intake in the morning. Happy Easter Week! This week I'm going to start teaching my 3-year old ...
-
Luckily, pantry staple items such as canned foods and other non-perishables are often on sale and have coupons for them. However, some thing...
-
Here is the Costco Price Comparisons for Milk, Eggs, and Yogurt. I also calculated out the price of Homemade Greek Yogurt to be $0.06/ounce ...
No comments:
Post a Comment
What do you think? I love hearing from my readers!