Are you going to be watching the Super Bowl tomorrow? Have you decided on a menu yet? If not, here is an inexpensive, fast, and easy menu plan to take advantage of. This entire spread takes less than 45 minutes to complete from start to finish!
Appetizers
Jalapeno Cheese Dip
Bread for Dipping
Chips and Salsa
Main Course
Buffalo Chicken Sandwiches
Carrot and Celery Sticks
Blue Cheese Dressing for Dipping
Chips
And the best part? If there is any Buffalo Chicken leftover, you can whip up an amazing Buffalo Chicken Pizza for dinner Monday night!
Hungry for more?
Join the Save Money, Live Joyfully Facebook Community
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
Popular Posts
-
Frugal Momma's Famous Budget Black Beans I love this recipe. I love this recipe so much I give it to everyone I know. I think I've e...
-
Last week I went a little over my budget, and hit about $65 for the week. This week, I'm giving myself a little wiggle room, and shootin...
-
I'm sorry he's loud. I know. We're working on it. He may not have heard your words of venom, but the glare on your face said i...
-
I’ve sat down to write this post numerous times over the last month. But, I wasn’t feeling very joyful—quite the opposite actually—...
-
I was most looking forward to figuring out the unit price of paper towels and toilet paper when I started the Costco Price Comparisons seve...
-
*Follow Me on Facebook , Pinterest , and Twitter * Thinking back on the date September 12, 2012 stirs many deep feelings inside ...
-
Target had a lot of useful clearance items when I went today. I was excited, since it was stuff I needed anyway! Tootsie Roll and Mini Lol...
-
Breakfast Cookies to boost our protein intake in the morning. Happy Easter Week! This week I'm going to start teaching my 3-year old ...
-
Luckily, pantry staple items such as canned foods and other non-perishables are often on sale and have coupons for them. However, some thing...
-
Here is the Costco Price Comparisons for Milk, Eggs, and Yogurt. I also calculated out the price of Homemade Greek Yogurt to be $0.06/ounce ...

The jalapeno cheese dip sounds great. Anything with cheese, I'm sold on. :)
ReplyDelete